معلم شهیدحمید رضا بهبود ( ظلم ستیز )

ساخت وبلاگ
چکیده : باسمه تعالی ظلم ستیز     معلم شهید حمید رضا بهبود فرزند : اسماعیل تولد : 1335 محل تولد :  استان فار... با عنوان : معلم شهیدحمید رضا بهبود ( ظلم ستیز ) بخوانید :

باسمه تعالی

ظلم ستیز

 

 

معلم شهید حمید رضا بهبود

فرزند : اسماعیل

تولد : 1335

محل تولد :  استان فارس – شهرستان کازرون

تاریخ ومحل شهادت : 19 دی ماه 1365 کربلای 5

 

زندگی نامه ونحوه شهادت :

حمیدرضا بهبود در سال 1335  در خانواده ای متدین و مستضعف در شهر کازرون به دنیا آمد و دوران تحصیل را با موفقیت سپری نمود. سال های آخر تحصیل در دبیرستان با مطالعه کتاب های مذهبی و سیاسی نسبت به اوضاع وخیم مملکت اطلاعاتی کسب کرد. با توجه به روحیه ظلم ستیزی که از کودکی در وی وجود داشت ، نسبت به هیئت حاکمه ی ظالم پهلوی معترض بود و این اعتراض را درمجامع مختلف اظهار می نمود . دوران سپاهی دانش را با خدمت صادقانه و دلسوزانه درروستاهای محروم الیگودرز گذراند و در سال 1365  وارد دانشسرای تربیت معلم گردید .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تدریس در دبیرستان شهید مطهری کازرون به تشکیل جلسات اخلاق و مباحث عقیدتی مبادرت ورزید و با شروع جنگ تحمیلی از اولین کسانی بود که به جبهه ها اعزام شد و درپیکار شکست حصرآبادان شرکت داشت . پس از شهادت برادرش قدرت الله بهبود ، راهی جبهه سومار گردید. در سال  1361 در رزم فتح المبین شرکت نمود و به شدت از ناحیه ی پا مجروح شد . پس از از یافتن سلامتی در سال 1362 به علت اصرار و درخواست وی ، آموزش و پرورش با انتقال او به شهرستان قم موافقت نمود. با عنایت به اینکه از قبل در شهر قم تحصیلات مقدماتی را نزد علما شروع نموده بود ، با حضور مجدد در جلسات درس علما خیلی سریع پیشرفت نمود به طوری که در مدت  3  سال آن را به پایان رسانید. به هر حال  شهید از جبهه و جنگ غافل نشد . در مدت  8  سال دفاع مقدس  7  بار به جبهه رفت تا سرانجام در پیکار کربلای  5   به همراه دوست و همسنگر همیشگی اش  معلم شهید حاج مجید حسن زاده به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت نایل آمد.

فرازی از وصیت نامه ی شهید

اما همسرم : او که با همه ی سختی ها در زندگی ام ساخت و هیچگاه در برخوردهایش مساله ای به وجود نیاورد که مانع از جبهه رفتم شود و هماره با گذشت ، دوری مکرر مرا تحمل می کرد . امید که در نبودن من همچنان در خط امام خمینی و حامی اسلام و دوستدار قرآن و معنویت اسلام باشد و فرزندم را آن چنان تربیت کند که رضای خدا در آن باشد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

منبع : کتاب سیمای عارفان ( زندگی نامه ی  شهدای آموزش و پرورش فارس) صفحه   27

نامه ی مهر...
ما را در سایت نامه ی مهر دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 27 تاريخ : سه شنبه 23 آذر 1395 ساعت: 1:45